top of page
arsa arazi yatırımı

ARSA & ARAZİ

Arsa & Arazi yatırımları diğer yatırım araçları ile kıyaslandığında uzun yıllar boyunca daha yüksek getiri sağlayan yatırım aracıdır ancak arazi yatırımı doğru uzmanlıkla yönetilmez ise bir o kadar riskli olabilir.

 

Arazi yatırımındaki uzmanlığımız ile yerel piyasanın sunduğu gelişime açık ve getiri potansiyeli yüksek devlet yatırım planlaması ( Sanayi Bölgeleri, Konut Bölgeleri, Ticari Bölgeler, Depolama alanları vb. ) içerisinde kalan bölgeleri öngörme, planları okuma ve doğru zamanda yatırımda bulunma kabiliyetimizle doğru fiyatlarla kişiye özel kazançlı yatırım hizmeti vermekteyiz.

ARAZİ YATIRIMINDA NEDEN BİZ?

1. Doğru zamanda, doğru yerde bulunarak kısa ve orta vadede maksimum kazanç elde edeceğimiz, sadece devletin yatırım yapacağı en az 1/100.000 imar planı hazırlanmış bölgede çalışıyoruz.

 

2. Çalışacağımız bölge ile ilgili çok detaylı bir şekilde arazi yapısı durumları ile ilgili fizibilite çalışmaları yapıyoruz.

 

3. Fizibilite çalışmaları sonucunda sadece yatırım için uygun, proje içinde kalan arazilerin alımlarını gerçekleştiriyoruz.

 

4. Arazi alımlarını aracı kişilerden değil, direkt olarak arazi sahiplerinden satın alıyoruz.

 

5. Yatırımcımıza para kazandırırsak bizde para kazanıyoruz. Ne bizim ne de sizin riske atacak paranızın ve zamanınızın olmadığını biliyoruz.

NEDEN ARAZİ YATIRIMI?

Toplam nüfusun sürekli olarak artması, kentleşme oranının yükselmesi ve hayattan beklentilerin farklılaşması nedeni ile teoride ‘ Kısa, orta ve uzun vadede arazi ve arsanın yapacağı prim, diğer tüm yatırım enstrümanlarını geçer.’

 

Arazi, üretimi olmayan bir yatırım aracıdır.

 

Arazi, hiçbir zaman kaybettirmez.

 

Arazi yatırımında doğru adımlar ile düşük vergi ödeyebilirsiniz.

 

Arazi yatırım sürecinde dalgalanma göstermez, reel bilgilerden etkilenir.

 

Arazi, küçük bütçelerle de yatırım yapılabilecek bir araçtır.

ARAZİ YATIRIMINDA LOKASYON SEÇİMİ

Türkiye’de doğru lokasyonda, uygun zamanda alınmış bir arazi, tüm yatırım enstrümanlarının toplamından kısa, orta ve uzun vadede daha fazla getiri sağlar.

 

Arazi, gelişmeye açık bir şehirleşmenin yakınlarında bulunmalıdır.

 

Ulusal ve yerel yatırım projelerinin yakınlarında ya da içinde bulunmalıdır.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, belediyeler tarafından planlaması yapılmış bölgelerde bulunmalıdır.

 

Nüfus artış oranı ve ulaşımı kolay bölgelerde bulunmalıdır.

 

Sanayisi kuvvetli olan bölgelerde bulunmalıdır.

bottom of page